Strona główna > Części zamienne > Części zamienne

Części zamienne

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego pojazdu skontaktuj się z naszym serwisem:

SERWIS AIXAM POLSKA

kontakt@aixam-polska.pl


Podczas jazdy należy pamiętać, że wszystkie części Twojego pojazdu przechodzą ogromne obciążenia oraz są poddawane wysokim temperaturą. Oryginalne części Aixam zaprojektowane są tak, aby radzić sobie z ekstremalnymi warunkami, a Ty jesteś bezpieczny. Dlatego w trosce o Twoje bezpieczeństwo wszystkie 7.000 części zastosowanych w Twoim pojeździe przeszło rygorystyczne testy jakościowe.WYBÓR ORYGINALNYCH CZĘŚCI ZAMIENNYCH AIXAM GWARANTUJE:

perfekcyjnie spasowanie;
wykonanie z materiałów najwyższej jakości;
zachowanie najwyższych standardów dotyczących bezpieczeństwa;
niezawodność silnika;
trwałość zużywających się części (hamulce, filtry, itp.).


ZNACZENIE CZĘŚCI ZAMIENNYCH:
Pamiętaj, że podczas korzystania z pojazdu klocki hamulcowe są w ciągłym użytku przez co osiągają bardzo wysokie temperatury. Podobnie filtr oleju, który oczyszcza duże ilości oleju, aby zapewnić smarowanie i ochronę silnika aż do następnego przeglądu. Z tego względu jakość części zamiennych znacznie wpływa na jakość jazdy. Dlatego ważne jest, aby wymieniać części eksploatacyjne w regularnych odstępach czasu.

Oryginalne części Aixam zostały zaprojektowane i przetestowane specjalnie dla Twojego pojazdu i powinny być Twoim jedynym wyborem. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że Twój pojazd będzie miał zawsze zapewnioną optymalną wydajność w warunkach pełnego bezpieczeństwa.Filtr powietrza

Filtr powietrza

Filtr powietrza zapobiega przedostawaniu się ciał obcych takich jak kurz czy brud do silnika, co może spowodować jego nieodwracalne uszkodzenie. Te małe cząstki mogą również dostać się do oleju silnikowego czego konsekwencją może być przedwczesne zużycie innych części. Zatkanie filtra powoduje również zmniejszenie przepływu powietrza, a zatem zwiększa się zużycie paliwa i emisja zanieczyszczeń.

Oryginalne filtry powietrza Aixam umożliwiają utrzymanie prawidłowego przepływu powietrza w silniku w przeciwieństwie do niektórych zamienników dostępnych na rynku. Każdy oryginalny filtr powietrza Aixam został zaprojektowany tak, aby zmniejszyć zanieczyszczenia i zużycie silnika oraz zwiększyć jego trwałość.

Filtr oleju

Filtr oleju

Filtr oleju czyści olej, który krąży w silniku. Jeśli nie jest on wymieniany regularnie może zapychać się od zanieczyszczeń, co skutkuje słabym smarowaniem zmniejszając w ten sposób trwałość silnika.

Przeprowadzone przez nas porównanie żywotności kilku filtrów oleju dostępnych na rynku wykazało, że oryginalny filtr oleju Aixam posiada znacznie dłuższą żywotność niż jakikolwiek nieoryginalny zamiennik. Różnica w cenie pomiędzy oryginalnym filtrem oleju Aixam, a nieoryginalnym zamiennikiem to zaledwie kilka złoty, natomiast koszt wymiany silnika spowodowany złym smarowaniem sięga kilku tysięcy złotych.

Filtr paliwa

Filtr paliwa

Filtr paliwa służy do usuwania szkodliwych cząsteczek znajdujące się w paliwie, jak również filtrowania wody zawartej w paliwie. Mechaniczna pompa wtryskowa zamontowana we wszystkich silnikach Diesla jest kluczowym elementem silnika, dlatego niefiltrowane zanieczyszczeń lub wody może mieć poważne konsekwencje. Z tego właśnie powodu Aixam zaleca, aby wymieniać filtr paliwa co 5000 km.

Nadwozie

Nadwozie

Używaj tylko oryginalnych części Aixam. Wykorzystując zamienniki Twój pojazd będzie mniej odporny na wstrząsy i uderzenia, a tym samym mniej bezpieczny.

Mimo, że przepisy tego nie wymagały od 1988 roku poddajemy wszystkie nasze modele rygorystycznym testom zderzeniowym tzw. crash-testom. Często porównujemy w nich również zachowanie oryginalnych części Aixam oraz zamienników podczas wypadku. Pamiętaj, jeśli chcesz zapewnić sobie i swoim pasażerom bezpieczeństwo nigdy nie używaj mniej wytrzymałych nieoryginalnych części ponieważ może to zaważyć o twoim życiu.

Podczas zderzenia nadwozie pojazdu Aixam musi być w stanie stawić opór sile 50 dżuli (porównywalna z siłą upadku pojazdu z wysokości jednego piętra), ten warunek spełnić może tylko używanie oryginalnych elementów nadwozia Aixam.

 

Badanie elementu nadwozia w temperaturze pokojowej 23 ° - część nieoryginalna w kolorze czarnym, oryginalna w kolorze białym:
Test 23 degrés
Badanie elemntu nadwozia w niskiej temperaturze -15° część nieoryginalna w kolorze czarnym, oryginalna w kolorze białym:
Test -15 degrés

Podsumowując, części nadwozia są bardzo ważnym elementem służącym bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów.

W świetle jakości wykonania części nieoryginalnych oraz ich wyników w crash-testach wynika, że używanie ich może być ogromnym  zagrożeniem dla twojego zdrowia, a nawet życia w momencie zderzenia.

Kształt większości nieoryginalnych części jest taki sam jak oryginalnych, ale zasadniczo różnią się one w zakresie kątów i ostrych krawędzi. Oryginalne części Aixam dopasowując się idealnie, a ich jakość zapewnia optymalny montaż

Co więcej fałszowanie jest karalne karą nawet do trzech lat więzienia oraz grzywną w wysokości nawet do 300 tysięcy euro.

Pas napędowy

Pas napędowy

Pasy napędowe użyte w pojazdach Aixam zapewniają maksymalną odporność i trwałości twojego pojazdu. Wykorzystanie najlepszych materiałów dostępnych na rynku do ich produkcji zapewnia ich jakość oraz trwałość. Używanie nieoryginalnych pasów
może mieć poważne konsekwencje i doprowadzić do uszkodzenia całego układu napędowego.

Wariator i przekładnia

Wariator i przekładnia

Wariatory prędkości oraz przekładnie są skonstruowane z podzespołów, które wymagają precyzyjnej regulacji. Są istotnymi elementami zapewniającymi poprawną eksploatację pojazdu, jak również elementami stanowiącymi o bezpieczeństwie, których prawidłowa obsługa nie powinna być pomijana.

Co więcej, poza silnikiem, są to najbardziej złożone elementy pojazdu, dlatego wymagają one obsług z zastosowaniem tylko i wyłącznie oryginalnych części oraz chłodnicy oleju przekładniowego Aixam. W związku z tym konieczne są regularne przeglądy tych elementów, prowadzane przez autoryzowany serwis Aixam. Pozwoli to na długotrwałą eksploatację pojazdu oraz zmniejszenie kosztów użytkowania.

Hamulce

Hamulce

Oryginalne klocki hamulcowe - nie ma kompromisu jeśli chodzi o bezpieczeństwo!

Klocki hamulcowe Aixam zostały opracowane specjalnie dla każdego modelu w zakresie zapewnienia optymalnej skuteczności hamowania oraz równowagi podwozia. Mają też bezpośredni wpływ na wydajność układu hamulcowego. Wybierając oryginalne klocki hamulcowe w żaden sposób nie narażasz swojego bezpieczeństwa.

Używanie oryginalnych klocków hamulcowych Aixam zapewnia:

     - dobrą skuteczność hamowania;
     -  wolniejsze ścieranie;
     - ograniczenie kosztów konserwacji;
     - zmniejszoną emisję cząstek zanieczyszczających.

Oryginalne części Aixam: najpierw bezpieczeństwo!

Świece żarowe i akumulator

Świece żarowe i akumulator

Silniki wysokoprężne są czasem trudne do startu w zimowych warunkach pogodowych.  Przyczyny mogą być następujące:

     - zimno powoduje utratę mocy akumulatora;

     - napięcie wytwarzane przez akumulator nie jest wystarczające do uruchomienia silnika;

     - bez dopływu ciepła mieszanina paliwa / powietrza nie osiąga wymaganych temperatur.

Dlatego pamiętaj, że na żywotność akumulatora ma wpływ wiele zmiennych (warunki drogowe, pogodowe oraz aktywacja urządzeń elektrycznych).

W niektórych ekstremalnych przypadkach (np. przejechanie mniej niż 10 km) akumulator nie zostanie naładowany podczas normalnej eksploatacji pojazdu. W takim przypadku konieczne jest podłączenie akumulatora do ładowarki, którą można nabyć u dystrybutora AIXAM.

Aby naładować akumulator, należy go wyjąć z samochodu i ładować w wentylowanym pomieszczeniu przy użyciu odpowiedniej ładowarki.

Czasami konieczna jest wymiana wszystkich świec, nawet jeśli tylko jedna jest uszkodzona, aby uniknąć nierównowagi między cylindrami podczas uruchamiania silnika.

Interwencja ze świecami jest wymagana, gdy pojazd ma problemy z uruchomieniem na zimno. Trudności z rozruchem mogą być oznaką, że świece żarowe osiągnęły kres swojej żywotności. Zaleca się przeprowadzenie diagnostyki w autoryzowanym serwisie AIXAM.