Warto wiedzieć
Strona główna > ŚWIAT AIXAM > Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

LIDER W SEGMENCIE POJAZDÓW CZTEROKOŁOWYCH W POLSCE I EUROPIE

Z udziałem w rynku wynoszącym ponad 48% AIXAM jest od ponad 30 lat niekwestionowanym liderem w sektorze pojazdów czterokołowych zarówno w przypadku pojazdów osobowych (AIXAM), jak i ultralekkich pojazdów użytkowych (AIXAM PRO). Sieć dealerska Aixam z obejmująca całą Europę jest potwierdzeniem najwyższej jakości: 130 dealerów we Francji i 600 w 12 krajach europejskich.

WZROST Produkcji

W latach 1986 – 2002 produkcja pojazdów wzrosła ponad trzykrotnie osiągając rekordową liczbę 15.500 pojazdów w 2007 roku. Dzięki sieci dystrybucyjnej obejmującej ponad 130 dystrybutorów we Francji i ponad 600 w Europie, w 2009 Aixam zdobył prawie 43% udziałów w rynku, czym potwierdził swoje miejsce jako francuskiego oraz europejskiego lidera. Pozycję LIDERA utrzymuje do dziś niezmiennie od 1987 roku.

Do 2023 roku firma AIXAM-MEGA wyprodukowała ok 350.000 pojazdów.

100% FRANCUSKIEJ PRODUKCJI

Producent, którego siedziba od momentu powstania znajduje się we francuskim regionie Owernia-Rodan-Alpy zatrudnia obecnie 230 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych: siedzibie głównej i fabryce w Aix-les-Bains oraz 4 innych liniach produkcyjnych i montażowych w Chanas.

Każdego roku w naszych nowoczesnych fabrykach możemy wyprodukować ponad 15.500 pojazdów.


SZANUJEMY ŚRODOWISKO NATURALNE

Ciągłe innowacje w jednostkach napędowych, aerodynamice oraz prawie 100% recykling naszych pojazdów to dowód naszego szacunku dla środowiska naturalnego i nasz główny priorytet. Silniki, które stosujemy w naszych pojazdach spełniają następujące bardzo restrykcyjne normy:

  • jednostki napędowe emitują tylko 80 g/km CO (3.1L/100 km);
  • odnotowujemy dynamiczny rozwój segmentu pojazdów elektrycznych eAixam.


Nasze pojazdy podlegają prawie 100% recyklingowi. Ponad to do ich produkcji używamy surowców odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

PASJA I DOŚWIADCZENIE

Firma AIXAM-MEGA rozpoczęła swoją przygodę z wyścigami samochodowymi na początku lat 90-tych. Team wyścigowy MEGA był to zespół najlepszych konstruktorów i mechaników napędzanych pasją i miłością do wyścigów samochodowych. Brał on przede wszystkim udział w wyścigu Andros Trophy od 1992 do 1999. W 2000 roku w rajdzie Paryż Dakar Stephane Peterhansel za kierownicą pojazdu Mega zajął drugie miejsce. Po 10 latach, w 2010 roku, team MEGA ponownie wziął udział w rajdzie Andros Trophy Electric z kierowcą Soheil Ayari zajął drugie miejsce na podium.