Nadwozie

Nadwozie

Używaj tylko oryginalnych części Aixam. Wykorzystując zamienniki Twój pojazd będzie mniej odporny na wstrząsy i uderzenia, a tym samym mniej bezpieczny.

Mimo, że przepisy tego nie wymagały od 1988 roku poddajemy wszystkie nasze modele rygorystycznym testom zderzeniowym tzw. crash-testom. Często porównujemy w nich również zachowanie oryginalnych części Aixam oraz zamienników podczas wypadku. Pamiętaj, jeśli chcesz zapewnić sobie i swoim pasażerom bezpieczeństwo nigdy nie używaj mniej wytrzymałych nieoryginalnych części ponieważ może to zaważyć o twoim życiu.

Podczas zderzenia nadwozie pojazdu Aixam musi być w stanie stawić opór sile 50 dżuli (porównywalna z siłą upadku pojazdu z wysokości jednego piętra), ten warunek spełnić może tylko używanie oryginalnych elementów nadwozia Aixam.

 

Badanie elementu nadwozia w temperaturze pokojowej 23 ° - część nieoryginalna w kolorze czarnym, oryginalna w kolorze białym:
Test 23 degrés
Badanie elemntu nadwozia w niskiej temperaturze -15° część nieoryginalna w kolorze czarnym, oryginalna w kolorze białym:
Test -15 degrés

Podsumowując, części nadwozia są bardzo ważnym elementem służącym bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów.

W świetle jakości wykonania części nieoryginalnych oraz ich wyników w crash-testach wynika, że używanie ich może być ogromnym  zagrożeniem dla twojego zdrowia, a nawet życia w momencie zderzenia.

Kształt większości nieoryginalnych części jest taki sam jak oryginalnych, ale zasadniczo różnią się one w zakresie kątów i ostrych krawędzi. Oryginalne części Aixam dopasowując się idealnie, a ich jakość zapewnia optymalny montaż

Co więcej fałszowanie jest karalne karą nawet do trzech lat więzienia oraz grzywną w wysokości nawet do 300 tysięcy euro.